You are here:  / Złota kolekcja aut / Aston Martin DB7

Aston Martin DB7

Aston Martin DB7
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Model DB7 jest obecnie podstawą egzystencji firmy Aston Martin. Wśród kilkuset egzemplarzy samochodów, które firma sprzedaje każdego roku lwia część przypada właśnie na ten model, który jest jednocześnie najtańszym pojazdem tej marki.

Słowo „najtańszy” w przypadku firmy Aston Martin ma szczególną i wyłącznie porównawczą wymowę, ponieważ oznacza to, że jest to suma, za którą można na przykład nabyć dobrze wyposażone ferrari. Model DB7 powstał w roku 1993 przy wybitnej pomocy technologicznej ze strony Forda, który jest obecnie właścicielem firmy Aston Martin. Poza wersją coupe, od początku 1996 roku, model DB7 dostępny jest również w otwartej wersji zwanej Volante. Jak przystało na szlachetną, brytyjską markę, jej produkty charakteryzuje niezwykle elegancka linia nadwozia, zawierająca elementy zarówno nowoczesności jak i angielskiej tradycji. Pod względem konstrukcyjnym, DB7 stanowi odmianę sportowego Jaguara XK8, dzięki czemu można było nieco obniżyć koszty rozwoju obu pojazdów.
Aston Martin DB7

Aston Martin DB7

Również silnik stosowany w modelu DB7 pochodzi z firmy Jaguar i jest to 6-cylindrowa jednostka 3,2 litra, która dzięki sprężarce mechanicznej typu Roots osiąga moc 340 koni mechanicznych. Wyposażenie wnętrza pojazdu prezentuje najwyższy poziom luksusu, a wśród materiałów wykończeniowych dominuje skóra naturalna oraz szlachetne gatunki drewna. Mimo dość dużego wyboru równie drogich samochodów sportowych, Aston Martin oferuje styl i tradycję, w których nie dorównuje mu żadna inna marka.