You are here:  / Złota kolekcja aut / Audi A3

Audi A3

Audi A3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Audi A3

Najmniejszy i najtańszy z modeli marki Audi oznaczony symbolem A3 wcale nie musiał się stać jednocześnie najbardziej popularnym modelem tej marki na rynku. Ten model klasy kompaktowej przeznaczony jest dla nieco innej grupy nabywców, niż inne popularne modele należące do tej samej klasy. Audi A3 jest eleganckim, drogim samochodem o kompaktowych wymiarach, przeznaczonym dla bardzo wymagającej i zamożnej grupy nabywców.

Mimo korzystania z płyty podłogowej, mechanizmów napędowych i wielu jeszcze innych części pochodzących z produkowanego w dużej serii Golfa IV, Audi prezentuje swój własny styl i to zarówno w formie nadwozia, jak i standardzie wykonania i wyposażenia swojego najmniejszego modelu. Model ten jest zwartą, 3-drzwiową kombi limuzyną, której stylistyka nosi wszystkie charakterystyczne cechy znane z większych i droższych pojazdów tej marki. Również jakość wykonania oraz standard wyposażenia najmniejszego Audi odpowiada wyposażeniu limuzynom wysokiej klasy, co też znalazło niestety swoje odbicie w cenie pojazdu.

Aktualnie oferowane Audi A3 wyposażone jest wyłącznie w napęd kół przednich, a stosowane zespoły napędowe z poprzecznie umieszczonym silnikiem, są konstrukcjami znanymi z różnych modeli Audi i Volkswagena. Podstawowym silnikiem tego modelu jest jednostka 1,6 litra o mocy 101KM. W mocniejszych wersjach montowane są nowoczesne 20-zaworowe silniki 1,8 litra o mocy 125 lub 150KM, a dla oszczędnych nabywców przewidziano znany, wysokoprężny silnik 1,9 TDI o mocy 90 lub 110KM. W połowie 1999 roku dotychczas oferowany model zostanie uzupełniony o wersję 4-drzwiową, a ponadto przygotowana jest również wersja A3 Quatro z napędem wszystkich kół.