You are here:  / De agostini auta prl / Producent maszyn budowlanych

Producent maszyn budowlanych

Producent maszyn budowlanych
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Producent maszyn budowlanych (8)W ostatnich latach w Polsce rośnie odsetek kradzieży sprzętu z placów budów. Coraz częściej, maszyny budowlane są wykradane i zbywane za granicą. Problem stał się na tyle poważny, że policja nawiązała współpracę z krajami sąsiednimi, w celu monitorowania liczby sprzedawanych maszyn budowlanych, które pochodzą z kradzieży.

Najbardziej znanym wśród właścicieli sprzętu sposobem zabezpieczenia się przed kradzieżą jest ubezpieczenie maszyn. Producent maszyn budowlanych przy sprzedaży oferuje nam ubezpieczenie. Taka ochrona nie jest jednak wystarczająca. Jeśli dojdzie do kradzieży maszyny z placu budowy, właściciela czeka skomplikowany i czasochłonny proces odszkodowawczy. Warto zatem, zainwestować w działania, które ochronią nawet mniejsze maszyny budowlane przed zniknięciem z placu budowy.

Jednym ze sposobów zabezpieczenia się przed kradzieżą sprzętu, jest zainwestowanie w immobilizer. Działanie immobilizera polega na wysyłaniu przez kluczyk sygnału do urządzenia zainstalowanego przy stacyjce, który odczytuje poprawny kod i daje możliwość uruchomienia silnika.